VNU

MotoPlus

Men at Work

Samenwerking
Na het grote succes van de eerste Men at Work tijdens MOTORbeurs 2011 was het logisch om hier een vervolg aan te geven. Waar vorig jaar de deelnemende bedrijven vooral hun eigen werkzaamheden promoten en centraal stelden, zullen tijdens Men at Work 2012 4 bedrijven gezamenlijk een motorfiets voor een klant gaan fabriceren op de stand in Hal 9.

Droommotor
Het doel tijdens Men at Work 2012 is om een Yamaha XS 650 Streettracker, de droommotor van Floris Fleddérus uit Hooghalen, te verwezenlijken. Een motor waar hij zelf de ideeën voor heeft aangedragen en die hij mede met de deelnemende bedrijven heeft ontworpen. Hierbij moet duidelijk zijn dat er niet maar even een motor in elkaar wordt gezet, die al voor-gefabriceerd is maar daadwerkelijk het frame, achterbrug, bedrading, motorblok enz tijdens de beurs worden gemaakt. Lassen, slijpen, buigen, hameren, monteren en wat al niet meer om deze motor te maken en live het publiek te laten zien waar deze bedrijven goed in zijn.

  • Startwin uit Loenen zal als hoofdondernemer o.a. het frame, achterbrug en uitlaat buigen en lassen naar voorbeeld en ontwerp van Floris.
  • De berekeningen en maten hiervoor zijn uitgewerkt in de computer en op papier gezet door RNO Cycles uit Culemborg.
  • GVE Bikes uit Beltrom zal zorgdragen voor een groot deel van de montage van het motorblok, bedrading enz.
  • Ben Oud’s Motorspuitwerk uit Nederhorst den Berg zal alles aflakken met een strak kleurtje in een passend design.

 

Uitdaging
Deze 4 bedrijven presteren met deze samenwerking iets unieks door ondanks nooit eerder met elkaar samengewerkt te hebben toch het lef te tonen om deze mega uitdaging op te pakken. Hun individuele kwaliteiten maken op papier van deze klus een succes, alleen zal de praktijk tijdens de MOTORbeurs uiteindelijk op zondagmiddag het bewijs moeten gaan leveren. Het motorblad Motoplus zal dit project volgen en in hun magazine maar liefst 3 artikelen besteden aan dit gewaagde project de komende maanden. Bezoek daarom dus zeker de stand van Men at Work, waar naast de bouw van het project, tal van andere interessante zaken te ervaren en beleven zullen zijn.

Lees meer over deze vier bedrijven:

De Men at Work-bouwers aan de slag

  | Meer